Kontakt

"Borchem II" PHU
Irena Zagajewska

92-412 Łódź
Ul. Rokicińska 144
Tel/fax 42 641-71-05
+48 602 17 21 21
+48 698 78 37 81

biuro@borchem.pl
www.borchem.pl

Pracujemy od 8:00 do 16:00
Poniedziałek - Piątek

Jesteś w : Strona główna  »  Asortyment  »  Chemia  »  Stabilizatory  »  

Stabilizatory

STABILIZATORY TERMICZNE ERGOTERMY
Środki zapewniające termiczną odporność PCW w czasie przetwarzania i poprawiające jego przejrzystość. Stosowane są jako impregnaty w produkcji farb i lakierów  oraz w przemyśle tekstylnym.

Główne produkty:  

ERGOTERM OTGO-S jest stabilizatorem termicznym emulsyjnego i suspensyjnego PCW i jego kopolimerów. Zalecany jest do stabilizacji twardego i półtwardego PCW przetworzonego metodą  kalandrowania, wytłaczania i wtrysku. Ze względu na zawartość siarki nie powinien być używany razem ze stabilizatorami zawierającymi ołów lub kadm. Ergoterm OTGO-S nie posiada własności smarnych - zaleca się stosowanie go między innymi z estrami gliceryny lub solami kwasów tłuszczowych

Ergoterm OTGO-S znajduje się w Wykazie Substancji , których stosowanie jest dozwolone w procesie wytwarzania lub przetwarzania materiałów i wyrobów z tworzyw sztucznych przeznaczonych do kontaktu z żywnościa Nr ref. 50320 (Dz.U.2003 Nr 158 poz. 1535)

ERGOTERM OTGO-TP jest stabilizatorem termicznym emulsyjnego i suspensyjnego PCW i jego kopolimerów. Zalecany jest do przetwórstwa miękkiego PCW.

ERGOTERM RC to stabilizator termiczny i środek smarny w przetwórstwie PCW i jego kopolimerów w ilości 1-2% (jako smar – 0,5%). Przy ostrzejszych wymaganiach zaleca się stosowanie łącznie z innymi stabilizatorami lub plastyfikatorami epoksydowanymi.

ERGOTERM SC to stabilizator termiczny i środek smarny w przetwórstwie PCW i jego kopolimerów w ilości 1-2% (jako smar – 0,5%). Przy ostrzejszych wymaganiach zaleca się stosowanie łącznie z innymi stabilizatorami lub plastyfikatorami epoksydowanymi.  

Ergoterm SC znajduje się w wykazie substancji, których stosowanie jest dozwolone w procesie wytwarzania lub przetwarzania materiałów i wyrobów z tworzyw sztucznych przeznaczonych do kontaktu z żywnością (Dz. U. 2003 nr 158 poz. 1535) dopuszcza stosowanie Ergotermu SC do produkcji wyrobów przeznaczonych do kontaktu z artykułami spożywczymi).
Borchem II © 2012 - 2023 - wszelkie prawa zastrzeżone
projekt i wykonanie: Realizacja: Getica.pl